Günümüz dünyasında doğal çevreyi oluşturan hava, toprak ve suyun kimyasal ve biyolojik özelliklerinin bozulması, toplumu oluşturan bireylerin yaşamsal faaliyetlerini ve aktivitelerini olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun en temel göstergesi sağlık problemleri olarak ortaya çıkmaktadır.

Gelişen teknoloji ve sanayi ürünleri her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da doğal yaşamın dengesini bozmaktadır. Beslendiğimiz ürünler, soluduğumuz hava, içtiğimiz suya kadar her noktada çevresel olumsuzluklar, insan vücudunda toksikolojik madde birikimini de artırmaktadır. Vücut direnci ve bağışıklık sistemini direkt olarak olumsuz yönde etkileyen bu maddeler, insanın sağlıklı yaşam kalitesi ve sağlıklı ömür süresini doğrudan etkiler.  

Enfeksiyon, kanser ve viral salgın hastalıklara dayanıklılık güçlü bir bağışıklık sistemi ile mümkündür. Vücudun kendi kendini arındırması ve toksin maddelerden kurtulması yüksek antioksidan özelliğe sahip gıda tüketmekle mümkündür. Zira antioksidan moleküller, toksinlere ve serbest radikal maddelere bağlanarak ter ve idrar yoluyla vücuttan atımını sağlamaktadır.

 

                             ARI VARSA SAĞLIK VAR...          

 

Kuran-ı Kerim Nahl Suresi 68. ve 69. Ayetinde şöyle denilmektedir.

Rabbin Bal Arısına Vahyetti: Dağlarda, ağaçlarda ve onların kurdukları çardaklarda kendine evler edin.

Sonra meyvelerin tümünden ye, böylece Rabbinin sana kolaylaştırdığı yollarda yürü-uçuver. Onların karınlarından türlü renklerde şerbetler çıkar, onda insanlar için bir şifa vardır. Şüphesiz düşünen bir topluluk için gerçekten bunda açık bir delil vardır.

PROPOLİS

Son 20 yılda arı ürünleri içerisinde baldan sonra en fazla tüketilen arı ürünü propolis olmuştur. 2000 yılı başlarında artmaya başlayan bilimsel çalışmalarda propolisin bilinen en güçlü doğal antioksidan madde olduğu kanıtlanmıştır. Arı tarafından üretilen bu doğal ürün günümüz pandemi döneminde bağışıklığı artırıcı etkisinden ötürü oldukça ön plana çıkmıştır. Bilindiği gibi antioksitan aktivite vücudun kendini arındırması yönüyle çok önemli bir özelliktir. Antioksidan alımı immün sistemi güçlendirici temel kriterdir.

 

 

PROPOLİSİN TAT VE KOKUSU

 

 

Ancak bu mühim özelliklerinin yanında propolis ne yazık ki, aynı şekilde de bir kullanım kolaylığı sağlamamaktadır. Tat ve koku olarak tüketime yönelik duyusal özellikleri çok fazla müspet değildir. Birçok çocuk ve erişkin bireylerin kullanmamasında sundukları gerekçe; tat ve koku olumsuzluğudur. Zira propolis tüketimi için piyasada bulunan ürünlerin birçoğu alkol veya suda çözünmüş damlalık ambalajlardadır.

Tüm bu hususlar çerçevesinde;

Arı ve arı ürünleri üzerinde olan uzmanlık, deneyim ve bilimsel çalışmalarımızı ‘’Topluma ve İnsana Fayda’’ düsturu ile bir araya getirerek böylesine kıymetli bir ürün olan Anadolu Propolis’ini 7 ‘den 70’e kullanım kolaylığı ve uygun fiyat aralığı ile ülkemiz insanına ve dünyaya tanıtmayı görev edindik. Bu bağlamda;

  • Şeker Katkısız (Diyabet Hastalarımızın da Faydalanabileceği)
  • Koruyucu ve Katkı Maddesiz
  • %100 meyve
  • %100 doğal
  • Tüketimi kolay
  • Lezzetli

Bir ürün oluşturduk.  PROZEN çok güçlü bir antioksidan içecek olup, 200 ml de 600 mg propolis ve 60 mg zencefil içermektedir.

 

                      

ARI VARSA SAĞLIK VAR.. TIKLAYINIZ!

 

                     

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR