ACHİLLEA NATURAL HAM BAL ÜRÜNLERİ                                                              

Ürünlerimiz Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğine bağlı arıcılardan tedarik edilmektedir. Bu ballar Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’nde belirtilen analiz kontrollerinin ardından, herhangi bir ısıl işlem görmeden süzülür. Süzme işlemi polen yapısını ve miktarını engellemeyecek şekilde 0,6 mm filtrelerden süzülerek yapılır. Sadece yabancı madde ve petek kalıntısı parçacıkların üründen ayrılması sağlanır.

Bu sayede balın polen yapısında bir azalma veya enzim parametrelerinde değişiklik olmaz. Bu şekliyle kavanozlanan ürünlerimiz tüketiciye balın en doğal haliyle ulaştırılır.

Ham bal; İçinde ki polen yapısının çokluğu sebebiyle diğer endüstriyel paketleme uygulamaları görmüş ballara göre daha çabuk kristalize olur. Balda ki bu süreç doğaldır. Zira çabuk kristalize olan ballar polen yoğunluğu yüksek ürünlerdir. Bu haliyle tüketilen ürünler besinsel değer açısından piyasadaki muadillerinden daha zengindir.

 

                                                                                                                                 

Bu saydığımız sebepler doğrultusunda ACHİLLEA NATURAL BAL ÜRÜNLERİ;

Vitamin ve mineral kaynağıdır

 

Kırmızı kan hücrelerini artırır

 

Antibakteriyal özelliği kanıtlanan bal, aynı zamanda bir dezenfektan olarak da kullanılır. Yapılan klinik testlerde ham balın, ülser ve bazı yaraları iyileştirmede %99'luk başarı oranı saptanmıştır.

 

Prebiyotiktir; Bal, prebiyotik olarak da kullanılabilir. Ama bu yoğurtta bulunan probiyotiklerle karıştırılmamalıdır. Prebiyotikler vücuttaki yararlı bakteri sayısının artmasına yardımcı olur.

 

Deride oluşan dermatit ve kepek gibi sorunları iyileştirir. Balı tedavi amaçlı kullanmanın kaşıntıyı yatıştırdığı ve aynı zamanda saç kaybını önlediği kanıtlanmıştır.

 

Öksürük ilacı olarak kullanılabilir;
Özellikle çocuklarda tıkanıklığı çözdüğü görülmüştür. Boğazı yumuşatmaya yarayan etkisiyle özellikle uyumadan önce yediğinizde gece öksürüklerinden korur.

 

Alerjik semptomları azaltır;
Aşıların koruma yöntemiyle aynı şekilde alerjilerden korur. Vücuda verilen düşük miktarda alerjenle, vücutta bağışıklık oluşturulması mümkündür. Bal sayesinde küçük çaplı alerjik reaksiyonlardan korunmak mümkündür.

 

Kanseri uzaklaştırır;
Bal bünyesinde bazı kanser risklerini azaltacak flavonoidler barındırır. Her kanser türü üzerinde klinik olarak kanıtlanmamış olmasına rağmen özellikle sigara içenlerde ve kadınlarda etkili olduğu gözlenmiştir.

                                                                                        

ARI VARSA SAĞLIK VAR. TIKLAYINIZ!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR