Doğal fermente sirke yaşayan bir bakteri kültürüdür. Tıpkı yoğurdu oluşturan laktik asit bakterileri (Laktobacillus Bulgaricus) ya da turşu oluşumunda rol oynayan  (Enterococcusfaecalis, Leuconostoc mesenteroides) gibi. Bu bakteriler probiyotik bakteri olarak da bilinen insan sağlığına faydalı bakterilerdir. Sirke de bulunan bakteri türlerinin genel adı da asetik asit bakterileridir. Aynı şekilde yoğurt , turşu ve fermente üretime sahip birçok gıda ürünlerinde olduğu gibi sirkede ki bakterilerde insan sağlığına faydalı ve doğal floramızın bir parçasını oluşturan bakterilerdir.

 

 

Sirke üretiminde şekerin parçalanmasıyla öncelikle etil alkol fermantasyonu, sonrasında etil alkolün parçalanması ile asetik asit fermantasyonu gerçekleşir. Nihai ürün de; doğal fermente sirke asetik asit bakteri kültürüne sahip bir üründür. Yukarıda bahsettiğimiz gibi fermente ürünlerde asıl odak nokta bu probiyotik bakterilerdir. Çeşit, çokluk ve dayanım olarak güçlü probiyotik bakteri türleri insan vücudunda özellikle boğaz ve bağırsak florasını oluşturmada önemli rol oynar. Özellikle boğaz florası her türlü patojen bakteri ya da virüsün vücuda girmesinde ilk durak ve çoğalma yeridir. Boğaz florası zayıf bir birey her türlü enfeksiyona açık hale gelir. Aynı şekilde bağırsak florası da bozulduğunda yabancı mikroorganizma veya patojen bakterilerce açık hale gelmekte ve üriner sistem enfeksiyonlarına sebep olmaktadır.

Bu sebepler ışığında güçlü ve yoğun probiyotik bakteri türü içeren ürünler bağışıklık sistemini oluşturan doğal floranın temel kaynağıdır.

 

 

 

ACHİLLEA NATURAL LİFE  BAL SİRKESİNİN FARKI

Bal sirkesi %100 doğal arı balının 8 ay gibi uzun bir süre fermente edilmesiyle elde edilen bir üründür.

Bal sirkesi birçok sirkeye göre (alıç, elma, üzüm vs) daha fazla şeker molekülü ve çeşidi içerdiği için(arılar birçok çiçekten farklı nektar aldığından ötürü) içerisinde üreyen probiyotik bakteri ve suşları çeşit ve sayı olarak daha fazla bulunmaktadır. Bu sirke fermantasyonunun başında ki  şekerin parçalanma safhasında etil alkol baterilerinin türü ve çeşidinin artmasındaki temel sebeptir.

Malum bazı meyveler şeker türü olarak ürünün kendine özgü şekerlerinin hâkimiyetinde o türe özgü  ve çeşitte probiyotik bakteri türü üretir. Ne kadar farklı tür ve özelliğe sahip şeker ortamda varsa daha geniş çeşitte probiyotik  bakteri tür ve suşları ortamda gelişir.

ACHİLLEA NATURAL LİFE BAL SİRKESİ DİĞER TÜR SİRKELERE GÖRE, DAHA GÜÇLÜ VE GENİŞ ÇEŞİDE SAHİP PROBİYOTİK BAKTERİ İÇERİR.

ACHİLLEA NATURAL LİFE BAL SİRKESİ BOĞAZ FLORASINI DAHA İYİ KORUR VE DESTEKLER.

ACHİLLEA NATURAL LİFE BAL SİRKESİ BAĞIRSAK FLORASINI DAHA İYİ KORUR VE DESTEKLER. 

                           

ÖNEMLİ FAYDALARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR